+1 786 408 5655

Delaware posiada jedno z najbardziej przyjaznych praw biznesowych spośród wszystkich stanów USA. Dodatkowo stale utrzymuje równowagę pomiędzy stabilnością i stałym, spokojnym rozwojem. Podczas wykładania prawa korporacyjnego, w całym kraju profesorowie uczą właśnie prawa stanu Delaware. Izba Handlowa Stanów Zjednoczonych zidentyfikowała przyjazne warunki biznesowe w stanie Delaware i od 10 lat przydziela im pierwsze miejsce w rankingach tego typu. Przyjrzyj się infografice aby w pełni zrozumieć dlaczego stan Delaware uznawany jest za “złoty standard”.

Głównym powodem zakładania firmy właśnie tu jest ochrona prywatnego kapitału od odpowiedzialności firmy. Ochrona ta nazywana jest “welonem korporacyjnym” lub “tarczą”. Ze względu na swoje przepisy, welon stanu Delaware jest najtrwalszym welonem spośród wszystkich 50 stanów. Daje to właścicielom komfort podczas, gdy spółka podejmuje ryzykowne działania.

Stan Delaware posiada oddzielny urząd do spraw rozwiązywania konfliktów biznesowych zwany Sądem Wydziału Kanclerskiego, gdzie wybierani są odpowiedni sędziowie do danych spraw. Nawet jeśli dochodzi do zmiany sędziego w wyniku rezygnacji lub upływu 12 letniej kadencji, wyrok nie jest oparty na faworyzowaniu czy historii poprzednich decyzji. Sędziowie w Delaware podejmują racjonalne, nie-polityczne decyzje. To zapewnia, że wszelkie konflikty wewnętrzne, które powstały, będą odpowiednio potraktowane. W Sądzie Wydziału Kanclerskiego nie ma ławy przysięgłych, więc ekspertyza Sądu jest tą przedstawianą w każdej sprawie. Nawet jeśli sprawa nie jest dobrze prowadzona przez prawników, sędziowie znani są z prowadzenia własnych analiz w celu uzyskania odpowiedniego wyniku sprawy.
Wyroki Sądu Wydziału Kanclerskiego stanu Delaware są lepszej jakości niż wyroki w innych stanach USA. Przewagą dużej liczby przepracowanych już konfliktów biznesowych jest fakt, że powstała znacząca baza spraw. Oznacza to więc, że możliwym jest przewidzenie wyniku rozprawy na podstawie podobnych spraw, które już znalazły swój finał. Może okazać się to kluczowe przy podejmowaniu decyzji o tym, czy warto kontynuować dochodzenie czy lepiej znaleźć ugodę.

System sądowy stanu Delaware może działać bardzo szybko. W niektórych przypadkach cały proces od początku do końca może potrwać jedynie 2 miesiące. Wydawane decyzje w formie pisemnej są standardem i czasem potrafią sięgać nawet 100 stron. Sędziowie stanu Delaware są świetnie przygotowani do swoich rozpraw i dokładnie zapoznają się ze wszystkimi oświadczeniami, zanim zaczną się przesłuchania i proces.